SAMOCHODOWY NAMIOT DACHOWY ROCK CRUISER 140x200x100 cm

Availability: Out Of Stock
Price:
Price in other stores: €2,594.91
€2,574.65
2574.65

The lowest price during 30 days prior to the promotion: €2,594.91

quantity szt.

product unavailable

add to wish list
Product code: 54317_2000000074245
EAN Code: 5905226080780
Pin It

Description

Wakacyjna przygoda, czy wolny weekend z dala od codziennego stresu? Teraz będą one na wyciągnięcie ręki! Po prostu wsiadasz w samochód i na dachu zabierasz ze sobą wygodny w użyciu i bardzo funkcjonalny namiot! Dzięki niemu nie musisz martwić się o brak wolnych miejsc w hotelu czy rozbijanie obozu w środku nocy!

Obudowa namiotu ma aerodynamiczny kształt, co minimalizuje hałas wewnątrz samochodu podczas jazdy. Taka aerodynamiczna konstrukcja pozwoli ci zapomnieć o tym, że masz ją na dachu bez względu na to, czy Twój samochód jest duży czy mały. W podstawę namiotu wbudowane są szyny, do których doczepiane są klamry mocujące namiot do bagażnika na dachu samochodu.

Zarówno rozkładanie, jak i złożenie namiotu jest niezwykle proste i trwa nie więcej niż 2 minuty! Wystarczy odbezpieczyć blokadę zamknięcia i lekko popchnąć górną część obudowy - dzięki zastosowaniu siłowników pneumatycznych namiot sam się rozłoży bez zabawy ze sznurkami czy śledziami!

Namiot spokojnie zmieści trzy osoby. Dzięki wykonaniu z wysokiej jakości materiału jest on nieprzemakalny oraz odporny na promieniowanie UV. Wszystkie rurki oraz wsporniki wykonane zostały z bardzo dobrej jakości aluminium. 

Oferowany model namiotu jest niezwykle funkcjonalny. Wykonana z aluminium oraz wytrzymałego tworzywa obudowa wyposażona została w mocowania dla dedykowanych, aluminiowych belek dachowych, dzięki którym możliwe jest zamocowanie ładunku na dachu samochodu. Belki przystosowane są do systemu montażu "T", dzięki czemu możliwe jest instalowanie w niezwykle prosty sposób różnego rodzaju uchwytów, np. bagażników narciarskich, rowerowych, boksów itd., za pośrednictwem adapterów (śrub) w kształcie litery T. Dużą zaletą takiego systemu montażu jest to, iż cały mechanizm trzymający przystawkę jest niewidoczny. Ładowność belek wynosi 75 kg. Zarówno mocowania, jak i dedykowane belki znajdują się w zestawie z namiotem.

Namiot wyposażony jest w trzy dwuwarstwowe okna, dwa otwory wentylacyjne oraz dwuwarstwowe drzwi, co zapewnia dobrą wentylację. Zarówno okna, jak i drzwi zostały wyposażone w moskitiery, co zapobiega przedostawaniu się insektów do środka. Wewnątrz namiotu znajdują się dwie kieszenie na podręczne przedmioty, dodatkowo po obu stronach drzwi wejściowych umieszczono pojemne kieszenie na buty. W komplecie dołączony jest również materac piankowy o grubości 8 cm. Zestaw zawiera także teleskopową, aluminiową drabinkę o udźwigu do 150 kg.

Parametry namiotu ROCK CRUISER: 

  • długość namiotu: 200 cm (wymiar wewnętrzny)
  • szerokość namiotu: 140 cm (wymiar wewnętrzny)
  • wysokość po rozłożeniu: 100 cm
  • wysokość namiotu po złożeniu: 24 cm
  • waga: 75 kg
  • grubość materaca: 8 cm
  • okna i drzwi zostały wyposażone w moskitiery
  • dzięki zastosowaniu dedykowanych aluminiowych belek dachowych montowanych do obudowy namiotu istnieje możliwość zamontowania rowerów lub innych przystawek na dachu samochodu; ładowność belek: 75 kg
  • aluminiowa drabina w zestawie


 


Często zadawane pytania:

Czy waga osób znajdujących się w namiocie na dachu samochodu ma wpływ na limit obciążenia dachu pojazdu?
Po pierwsze należy pamiętać, że każdy z oferowanych przez nas namiotów dachowych mocowany jest do belek poprzecznych, które przymocowane są do stalowej ramy samochodu. To sprawia, że namiot nie leży bezpośrednio na dachu.

Dodatkowo, maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu podane w instrukcji pojazdu, czy belek dachowych odnosi się jedynie do obciążeń dynamicznych, nie do obciążeń statycznych.

Jaka jest różnica między obciążeniami statycznymi a dynamicznymi?
Obciążenie dynamiczne odnosi się do maksymalnej dopuszczalnej masy, jaka może zostać umieszczona na dachu, gdy pojazd jest w ruchu. Obciążenia statyczne występują gdy pojazd jest nieruchomy. Warto zauważyć, że w rzeczywistości pojazd może przyjmować znacznie większe obciążenia statyczne niż dynamiczne.

Przyczyną takiej różnicy jest to, że podczas ruchu pojazd skręca, przyspiesza i hamuje - wszystkie te czynności wywierają dodatkowe siły boczne na górną część pojazdu i mogą powodować jego niestabilność podczas jazdy.

Gdy samochód jest nieruchomy, jedynie siła skierowana w dół jest wywierana bezpośrednio na stalową ramę. Ramy samochodowe zaprojektowane są w taki sposób, żeby wytrzymać siłę wystarczająco dużą, żeby ochronić osoby znajdujące się w pojeździe w przypadku zderzenia, a także przejmować siłę pokonywania nierówności i zmian nachylenia drogi gdy wjedzie się w nie z dużą prędkością.

Innymi słowy, gdy pojazd jest nieruchomy, jego stalowa rama może z łatwością udźwignąć ciężar namiotu, a także dwóch-trzech osób dorosłych. Można przyjąć, że większość pojazdów może unieść ponad 500 kg.

 

Technical data

Gwarancja 12 miesięcy
Shipping Information

Please note: our consultants will give you the final shipping cost after making calculations based on the provided address.

Depending on the selected country of delivery, and the total weight and size of the order, shipping costs may vary. To calculate the shipping cost please contact our store: autoparts4x4.store@gmail.com - our Customer Supporty will provide you with a quote.

Delivery time
The total order fulfillment time (including delivery) is usually between 5 to 7 business days - if the goods are in stock. To get more information about shipping to your country please contact our store: autoparts4x4.store@gmail.com

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper Premium